Jedzenie bogate w cukry, tłuszcz i konserwanty bardzo obciąża organizm, jest przyczyną ociężałości, nadwagi i często różnych chorób. Dlatego od czasu do czasu warto się oczyścić. Jedną z najzdrowszych metod jest picie świeżych soków owocowo-warzywnych.

Na czym polega detoks sokami?
Podczas diety sokowej przez cały dzień pije się wyłącznie soki świeżo wyciskane. Mogą być to soki owocowe, warzywne lub ich mieszanki. Dodatkowo, dla zwiększenia efektów detoksu, należy pić duże ilości niegazowanej wody, ewentualnie z dodatkiem cytryny lub rozrzedzonych herbatek ziołowych.

Jak długo stosować picie świeżych soków?
Dietę sokową należy stosować tylko przez kilka dni, optymalnie 3-7. Przez ten czas organizm „odpocznie” od stałego pożywienia, oczyści się, nabierze energii. Dłuższe diety oparte tylko na sokach odradzają dietetycy i lekarze.

Jakie są zalety detoksu sokami?
Kilka dni picia soków niesie ogromne korzyści dla organizmu:
1. Oczyszcza jelita ze złogów.
2. Poprawia stan skóry, redukuje cellulitis.
3. Dostarcza organizmowi dużej dawki witamin.
4. Poprawia jakość snu, dostarcza energii.
5. Ułatwia przeprowadzenie poprawy nawyków żywieniowych.

Kilkudniowa dieta sokowa poprawi stan skóry, paznokci, samopoczucia. Pomoże również zgubić kilka kilogramów. Soki świeżo wyciskane dostarczą dużej dawki witamin i składników mineralnych a częste picie wody dodatkowo oczyści tkanki. Kilka takich dni dla zdrowia niesie same korzyści, dlatego warto raz na kilka miesięcy zaplanować detoks, a ciało podziękuje za to większą energią i wydajnością.

Zapraszamy: https://naturacoldpress.pl/diety-sokowe/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *