Czym jest kreatywna zabawa?

Wszyscy mówimy, że chcemy aby nasze dzieci bawiły się kreatywnie. Ale co to tak naprawdę znaczy? Kreatywnie czyli jak? Otóż dziecko najlepiej uczy się i rozwija przez zabawę. Zdolności poznawcze nabywa przez odpowiednią stymulację od najmłodszych lat, a nawet miesięcy życia. Kreatywna zabawa ma pobudzać wyobraźnię dziecka, poszerzać jego ciekawość i chęć eksperymentowania. Ma wychodzić poza szablony i zmuszać dziecko do szukania rozwiązań. Oczywiście zabawki kreatywne muszą być dostosowane do wieku i nabytych umiejętności, tak żeby nie zniechęcać dziecka, zbyt dużym poziomem oczekiwań.

Najlepsze zabawki kreatywne dla dzieci.

Dzieci w każdym wieku chętnie sięgają po klocki. Na rynku zabawek można dobrać odpowiednie zestawy do każdej grupy wiekowej. Zabawa klockami jest bardzo twórcza, pobudza wyobraźnię, za każdym razem można zbudować coś innego. Dziecko tworząc nowe modele według własnego pomysłu kształtuje swoją kreatywność. Klocki nigdy się nie znudzą. Inne zestawy kreatywne dla Twojego dziecka po które maluchy chętnie sięgają to puzzle. Mogą być piankowe, gdy dziecko jest mniejsze, a potem w miarę rozwoju odpowiednio bardziej złożone zestawy. Puzzle uczą koncentracji i wyobraźni przestrzennej, pobudzają spostrzegawczość. Zapewne są odpowiednią zabawką na rozwijanie kreatywności.
Młodsza grupa wiekowa doceni na pewno różnego rodzaju sortery są to odpowiednie zestawy kreatywne dla Twojego dziecka, gdy jest ono w wieku 2-4 lat. Aby dopasować odpowiedni kształt do danego otworu wymaga od malucha skupienia i koncentracji. Uczy spostrzegawczości.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *