Utrzymanie auta w idealnym stanie dla osoby używającej go codzienne może być trudne. Oczywiście systematyczne dbanie o to, co mamy pod maską, regularne mycie i dbanie o naprawy blacharskie są bardzo istotne, jednakże trudno byłoby uniknąć zarysowań i defektów wynikających z codziennego użytkowania samochodu. Wystarczy wjechać w wąską uliczkę w lecie, czy też po ciemku szukać zamka otwierając samochód z kluczyka i nie trudno uniknąć mikro zarysowań, które w świetle dnia mogą nam znacząco obniżyć nastrój. Jeżeli zakupiliśmy samochód używany to jeszcze nie jest skrajna sytuacja dla nasze psychiki – jeśli jednak zakupiliśmy nowe auto, to już jakiekolwiek zarysowanie może sprawić, że będziemy mieli ochotę zostać w domu pod kocem.

Powłoki ceramiczne i ich zastosowanie w praktyce

Są oczywiście sposoby, by zminimalizować możliwość takich uszkodzeń auta, ale należy pamiętać, że nie nie dadzą one stuprocentowej ochrony w każdej sytuacji. Powłoki ceramiczne mają to do siebie, że nie tylko chronią wierzchnią warstwę lakieru, ale także ją odświeżają darowując nam auto o głębszych, mocniejszych kolorach.

Ceramika na lakier może być kładziona zarówno przez warsztat samochodowy, jak i przez nas samych w zaciszu domowym. To, co będzie różniło te dwie aplikacje to przede wszystkim koszt wykonania – warsztat za pokrycie dużego samochodu może sobie policzyć nawet 2500-3500 zł, natomiast kupując zestaw do samodzielnego nałożenia poniesiemy wydatek rzędu kilkuset złotych. Oczywiście trzeba się liczyć z jakością wykonania usługi – w domowych warunkach nigdy nie nałożymy ceramiki tak, jak robią to profesjonaliści.

Ceramika na lakier – zadbaj o wygląd swojego samochodu

Ceramika na auto to jednak świetny pomysł, który pozwoli nam zdecydowanie dłużej cieszyć się nienaruszonym lakierem. Dobrze położona będzie się na nim trzymać nawet do pięciu lat – oczywiście wtedy, kiedy auto dalej będzie regularnie sprawdzane, a właściciel nie spocznie na laurach i wciąż będzie dbał o nadwozie – cudów nie ma.

Dobra jakościowo, ale i dobrze położona ceramika będzie nie do wykrycia przez czujnik lakieru – ta powłoka ma być i musi być cienka nie tylko dla zachowania estetyki, ale również po to, by dłużej trzymała się na powierzchni auta. Woskowanie, nakładanie politury i dokładne polerowanie lakieru jest ważne i pomocne, ale dopiero nakładając na lakier ceramikę możemy powiedzieć, że odpowiednio zadbaliśmy o nasz samochód.

Korzystną ofertę możesz odnaleźć na https://detailkingkrakow.pl/powloka-ceramiczna/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *