Każda kobieta, która wykonuje codziennie staranny makijaż wie, że aby wyglądał on świeżo i dobrze, musi być wieloetapowy i dobrze nałożony. Kolejne, poszczególne warstwy makijażu muszą być bardzo dobrze połączone. Poza tym aby makijaż prezentował się dobrze musi być nałożony na dobrą pielęgnację, ponieważ dobrze wypielęgnowana cera jest niejako gwarantem tego, aby makijaż wyglądał dobrze. 

Korektor do twarzy w praktyce

Pierwszym etapem wykonywania makijażu powinno być nałożenie podkładu. Trzeba zadbać o to żeby dobrać stopień krycia podkładu do potrzeb skóry, jeśli nie ma na niej większych przebarwień czy wyprysków w zupełności wystarczy krycie lekkie w kierunku do średniego. Jeżeli na skórze widoczne są przebarwienia to można użyć podkładu o średnim kryciu albo o mocnym, trzeba mieć jednak na uwadze, że czym większe krycie tym ciężej podkład wygląda na twarzy.

Dobrym trikiem na pokrycie większych przebarwień jest użycie lekkiego podkładu na całą twarz, a na większe, przebijające plamy użycie kryjącego produktu. Korektor do twarzy, który ma służyć zakryciu przebarwień musi posiadać ten sam albo bardzo zbliżony odcień do koloru podkładu, w przeciwnym przypadku będzie się brzydko odcinał na twarzy i zamiast zakryć, uwypukli plamy.

Korektor pod oczy, który wybrać?

Podkład nie powinien być nakładany na całą twarz. Delikatna przestrzeń pod oczami nie powinna być obciążana podkładem. Korektor pod oczy to odpowiedni kosmetyk na te okolice. Ma często lżejszą konsystencję niż podkład, nie obciąża cienkiej skóry pod oczami i na powiekach, jednocześnie ma odpowiednio mocne krycie aby zakryć cienie pod oczami. Korektor nałożony pod oczy nie powinien podkreślać zmarszczek mimicznych. Może być o odcieniu odrobinę jaśniejszym niż reszta twarzy, ponieważ może to odświeżyć spojrzenie i sprawić, że twarz będzie wyglądać na bardziej wypoczętą. 

Korektor zarówno na twarzy jak i pod oczami musi być dobrze zabezpieczony, do tego celu używa się pudru sypkiego bądź pudru w kamieniu. Dobrze przypudrowany makijaż twarzy sprawi, że jego wytrzymałość wzrośnie. Na puder można nakładać sypkie produkty takie jak bronzer, róż czy rozświetlacz bez obaw, że zrobią one plamy. Aby jeszcze bardziej wydłużyć trwałość makijażu można go spryskać  mgiełką utrwalającą z drogerii.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *