Dieta to sposób na poprawę samopoczucia, zdrowia czy wyglądu. Wiele z nich pomaga odzyskać również równowagę psychiczną i emocjonalną. Jednak ważnym jest, aby dobrać odpowiedni rodzaj diety i stosować ją w sposób rozważny i bezpieczny. Czym jest dieta sokowa? Jak ją stosować? Na co zwrócić uwagę podczas detoksu? Jakie są jej efekty?

Czym jest dieta sokowa?

Detoks sokowy, bo tak tez można nazwać to działanie, jest to dieta oczyszczająca organizm, jak również działanie wspomagające pozbywania się toksyn oraz zbędnych produktów przemiany materii. Dieta ta jest również znanym i popularnym środkiem pozbywania się nadmiernych kilogramów, co powoduje szybkie i skuteczne odchudzanie.

Na czym polega detoks sokowy?

Dieta polega na przyjmowaniu produktów płynnych w postaci świeżych i pełnowartościowych soków. Napoje te wyciskane są z warzyw i owoców, a ich połączenie pozwala skutecznie oczyścić organizm. Podczas diety należy spożywać wyłącznie soki, odstawiając picie kawy, herbaty, alkoholu czy innych napojów.

Zasady dotyczące diety na bazie soków.

Detoks należy przeprowadzić zgodnie z ustalonymi zasadami. Jedna z nich jest ilość porcji i czas ich przyjmowania. Soki należy przyjmować 5 razy dziennie o stałej, ustalonej porze. W pierwszej części dnia – do pory obiadowej – przyjmowane są soki na bazie cytrusów. W późniejszych porach dnia należy pić soki z warzyw lub warzywne z dodatkiem znikomej ilości owoców.

Metoda ta dostarczy organizmowi odpowiednich substancji odżywczych, jak również pobudzi do działania i w odpowiednim czasie uspokoi organizm.

Jakie są efekty detoksu sokowego?

Po zakończeniu terapii organizm regeneruje się , jak również przybywa mu sił witalnych. Odczuwalne jest również lepsze samopoczucie fizyczne i psychiczne. Skutkiem dobrze dobranej diety sokowej jest również utrata zbędnych kilogramów, podwyższenie odporności organizmu oraz poprawa jędrności i stanu skóry.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *