Mówi się, że człowiek przesypia nawet 1/3 swojego życia. Warto zatem zadbać o komfort w sypialni. Pierwszym ważnym krokiem jest wybranie pokoju, który przeznaczymy na sypialnię oraz to, jak go zaaranżujemy – mowa o kolorze ścian, oświetleniu, meblach. Jednak największą uwagę skupić należy na tym jakie wybierzemy łóżko i pościel do sypialni.

Obecnie rynek oferuje szeroki wachlarz produktów pościelowych. Dostępne pościele różnią się rozmiarem – ten dobrać należy do wielkości łóżka, ale również kierując się swoimi osobistymi preferencjami. Niemniej ważny jest materiał, z którego pościel jest wykonana. Niegdyś były to ciężkie bawełniane pościele, potem pościel z kory. Obecnie wybór tkanin pościelowych jest znacznie większy – bawełna, satyna, flanela, atłas itp. W modzie są również jedwab oraz włókna bambusa. Warto, dokonując wyboru, kierować się nie tylko modą, ale również naszymi indywidualnymi potrzebami. Pościel do sypialni może różnić się, w zależności od jakości tkaniny, wytrzymałością, miękkością i poziomem komfortu. Warto pod uwagę wziąć również czynnik praktyczny – czy tkanina nie traci kolorów podczas prania, szybko schnie i nie wymaga prasowania. Taka pościel może służyć latami.

Gdy dokonamy już wyboru odpowiedniego rozmiaru i materiału pościelowego, można skupić się wyborze koloru. Tutaj również producenci poczynili wielki krok naprzód i każda kolejna kolekcja oferuje nowe wzory i rozwiązania np. haft, koronkę czy nadruk 3D. Przy wyborze koloru i charakteru pościeli panuje zupełna dowolność. Warto by pościel korespondowała z charakterem całej sypialni, jednak jest to tylko wskazówka. Tak naprawdę ogranicza nas tylko nasza wyobraźnia, gdyż dostępna obecnie na rynku mnogość wzorów i kolorów sprawia, że pościel do sypialni może zmieniać się nawet co dzień, zgodnie z nastrojem jej właściciela.

Wybierając nową pościel warto zatem kierować się najpierw rozumiem – przy wyborze odpowiedniej dla nas tkaniny i rozmiaru pościeli, a następnie sercem – dobierając kolory, wzory i dodatki, tak by nasz sen był i dobry i spokojny.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *