Wybierając się na wakacje do Azji trzeba mieć świadomość, że miejsc do zwiedzania jest mnóstwo, a co za tym idzie należy przeznaczyć na to znacznie więcej czasu niż w przypadku podróży po Europie. Miejsca ze skrajnie odmienną kulturą są niezwykle interesujące. Jednym z nich jest Wietnam. Podróż warto zaplanować na minimum dwa tygodnie. 

Wietnam ciekawe miejsca

Jednym z ciekawszych miejsc, a zarazem stolicą Wietnamu jest Hanoi. Może być dla nas zaskoczeniem, że jedno z największych miast w państwie powita nas kurczakami chodzącymi po uliczkach. Już w tym miejscu można dostrzec jak bardzo Wietnam różni się od miejsc spotykanych na co dzień w naszym kraju. 

Trasa z Dong Van do Meo Vac

Dla wielbicieli aktywnego spędzania czasu jest to obowiązkowy punkt wyprawy. Należy do jednych z najpiękniejszych tras w Wietnamie. Warto przebyć ją na pieszo, aby nie umknęły nam żadne piękne widoki, a takich jest tu naprawdę wiele. Istnieje także możliwość przejechania jej motorkiem, ale należy wówczas pamiętać, że naszą uwagę będzie pochłaniała sama jazda. 

Zatoka Ha Long

Jest jedną z bardziej popularnych miejsc. Można natknąć się tutaj na większą ilość turystów. Mimo to, jest warta zobaczenia. Na miejscu jest wiele łodzi, w które możemy wsiąść, jednak także tutaj należy pamiętać, że będą one wypchane turystami.

Tay Ninh

Warto wybrać się tu na jednodniową wycieczkę. Znajdziemy tu kolorową i wystawną świątynię kaodaistyczną. Religia ta to połączenie chrześcijaństwa, konfucjanizmu, buddyzmu, taoizmu, świeckiej filozofii, a także islamu i judaizmu w mniejszym stopniu.

Wietnam podróż

Przed wyprawą należy zadać sobie pytanie: w jaki sposób chcemy podróżować? Jeżeli podróżujemy z dziećmi można zastanowić się nad agencją turystyczną, która zajmie się za nas wszystkimi rzeczami.

W przypadku Wietnamu warto jednak zastanowić się nad podróżą na własną rękę. Nie jest to drogi kraj. Jeżeli tylko jesteśmy wystarczająco odważni, można samemu z łatwością znaleźć nocleg. Śniadania często są wliczone w cenę, a reszta posiłków zjedzona na mieście to sama przyjemność. 

Wietnam wakacje

Pogoda jest tu bardzo zróżnicowana. W okresie wakacji temperatura sięga około 30 stopni. Nie powinna nas także dziwić wysoka wilgotność powietrza, a także częste opady. Należy także liczyć się z występowaniem tajfunów. 

Przy wszelkich transakcjach z wietnamską społecznością warto mieć na uwadze ile reszty powinniśmy otrzymać. Jako miejsce turystyczne, podobnie jak w wielu innych krajach, sprzedawcy potrafią wykorzystywać naiwność turystów.

Ciekawą ofertę znajdziesz na https://feelthetravel.pl/kierunki/wietnam/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *