Frajda z jazdy na nartach możliwa jest dzięki odpowiednio dobranemu sprzętowi, który miłośnicy białego szaleństwa zaczynają kompletować na długo przed rozpoczęciem sezonu. Jednym z najważniejszych elementów ekwipunku narciarza są gogle narciarskie, bez których szybka jazda pośród wirującego śniegu i w oślepiającym górskim słońcu zamienia się w zabawę dość ryzykowną.

Gogle narciarskie – prawidłowe dopasowanie

Dzięki odpowiednio dobranej parze gogli zyskujemy pewność, że niczego nie przeoczymy i nic nie wpadnie nam do oka. Będące rodzajem okularów ochronnych gogle nie tylko chronią oczy przed mroźnymi podmuchami wiatru i zacinającym śniegiem, ale pełnią również rolę okularów przeciwsłonecznych, zabezpieczając wzrok przed oślepiającym światłem. Aby dobrze spieniały swoje rolę muszą ściśle przylegać do twarzy. Idealnie dopasowane, pozwalają o sobie niemalże zapomnieć.

Sporo problemów, szczególnie początkującym narciarzom sprawia dopasowanie gogli do kasku. Z tego powodu najlepiej kupić i jedno i drugie tej samej marki. Jeżeli jest to niemożliwe, zwróć uwagę, aby górna krzywizna gogli pasowała go profilu kasku, nie pozostawiając zbyt dużej szpary między okularami a nakryciem głowy.

Podstawowe informacje dotyczące gogli na narty

Soczewki, najlepiej z mocnego poliwęglanu powinny posiadać filtry UV UVB, UVC oraz IR, co zapewni komfort szusowania. Za widzialność w zmiennych warunkach pogodowych w dużej mierze odpowiada kolor soczewek. Producenci przygotowali ofertę na każdy rodzaj pogody, od jazdy w pełnym słońcu poprzez zamglenia i ograniczoną widoczność o zmierzchu. Warto wiedzieć, że lustrzanki świetnie odbijają promienie słoneczne i stanowią doskonałą ochronę dla oczu. Generalnie, duże gogle zapewniają większe pole widzenia, ale nie należy z tym przesadzać.

Na koniec mała rada, naprawdę nie warto zaopatrywać się na straganach. Tylko porządne markowe gogle na narty posiadają odpowiednie filtry i wykazują odporność na zarysowania i uderzenia. Kosztują słono, ale jest to zakup na lata, bo są trwalsze, bardziej komfortowe w użyciu i, co by nie mówić, bezpieczniejsze.

Super ofertę znajdziesz na https://skiracecenter.pl/29-gogle-narciarskie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *