Kradzież paliwa jest ostatnio bardzo popularnym i powszechnym zjawiskiem i niezwykle uciążliwym dla właściciela pojazdu, z którego owa kradzież następuje. Zabezpieczenie wlewu paliwa przed kradzieżą pozwala ustrzec się przed tym złodziejskim czynem i ochronić zawartość baku swojego pojazdu. Zabezpieczenia wlewów paliwa są dwa rodzaje i oba całkowicie skuteczne. Jednym ze sposobów jest aktywne zabezpieczenie, całkowicie odcinające dostęp do zbiornika paliwa a drugim sposobem jest pasywne zabezpieczenie,dzięki któremu otrzymujemy konkretne informacje na temat stanu zbiornika.

Zabezpieczenie wlewu paliwa przed kradzieżą – obowiązek w transporcie

Zabezpieczenia zbiorników paliwa przed kradzieżą są bardzo istotne w dużych przedsiębiorstwach. To właśnie tam jest ogromna flota pojazdów i jakiekolwiek braki i straty paliwa są bardzo odczuwalne. Ponadto w miejscach gdzie znajduje się ogromna flota różnego rodzaju maszyn budowlanych, ubytki skradzionego paliwa również powodują bardzo duże straty dla całej firmy.

Sposoby zabezpieczenia wlewu paliwa

Doskonale zabezpieczają zbiorniki przed kradzieżą paliwa, między innymi, specjalne korki wlewu z detekcją otwarcia i specjalnym zabezpieczeniem.

Korek taki posiada specjalne zabezpieczenia sabotażowe, które generuje alarm, w przypadku nagłego i nieprawidłowego otwarcia wlewu. Jest to bardzo dobre zabezpieczenie, które równocześnie daje możliwość monitorowania paliwa znajdującego się w baku. Monitorować paliwo można też montując wcześniej odpowiednią sondę, która informuje nas o stanie paliwa i o jakichkolwiek nieprawidłowościach związanych z poziomem paliwa w baku. Walka ze złodziejami jest trudna ale możliwa. Kradzież paliwa to najczęściej podmiana paliwa na gorsze oraz wysysanie paliwa z baku, opróżniając jego zawartość do zera. Do walki z kradzież paliwa służą także różnego rodzaju przepływomierz, które montuje się w okolicy wlewu paliwa. Tego rodzaju zabezpieczenie pozwala na całkowitą kontrolę zużycia paliwa wlanego do baku samochodu. W przypadku gdy zauważymy jakiekolwiek objawy kradzieży paliwa powinniśmy zawiadomić policję lub wynająć odpowiednią agencję detektywistyczną. Obserwacja pojazdu lub całej floty pojazdów czy maszyn pozwoli na zlikwidowanie procederu jakim jest kradzież paliwa w naszej firmie czy całym przedsiębiorstwie. Tego rodzaju procedery są karalne, karygodne i zabronione.

Najlepszą ofertę zabezpieczeń znajdziesz na https://www.etruck24.pl/pl/c/Zabezpieczenie-zbiornikow-paliwa/152/1

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *