Każdy z nas chce mieć piękną i gładką skórą przez długie lata życia. Co więcej chcemy cieszyć się dobrym zdrowiem oraz wspaniałym samopoczuciem.W ostatnim czasie prawdziwy renesans przeżywają kąpiele solankowe. Solanki do kąpieli mają wiele właściwości leczniczych, dlatego warto każdego dnia zanurzać swe ciało w wodzie zawierającej solankę.

Jest ona rodzajem wody mineralnej, zawierającej ogromne ilości jonów sodowych oraz chloru, związków siarki, magnezu, potasu, wapnia, bromu i innych cennych dla naszego zdrowia pierwiastków. Kąpiel solankowa niesie więc ze sobą wiele korzyści zarówno dla pięknego wyglądu naszej skóry jak i dla dobrego samopoczucia. Zazwyczaj podczas zdrowotnych kąpiel solankowych moczymy w solance całe ciało, lecz są również możliwe kąpiele częściowe, na poszczególne partie ciała. W solankach warto zanurzać stopy przy nadmiernej potliwości oraz wspomagająco w leczeniu grzybicy. Solanka jest również pomocna, gdy doskwiera nam ciągle marznięcie stóp lub dłoni.

Kąpiel w solance posiada szereg cennych zalet. Działa ona rozluźniająco, relaksująco i łagodzi napięcie fizyczne i psychiczne naszego organizmu. Ponadto kąpiel w solance wpływa bardzo pozytywnie na poprawę krążenia krwi, lepsze ukrwienie skóry, poprawę wydolności serca, poprawę odporności organizmu oraz pobudza przemianę materii.Po zakończonej kąpieli warto pozwolić naszej skórze swobodnie wyschnąć. Nie zalecane jest wycieranie ciała ręcznikiem oraz jej spłukiwanie. Warto pamiętać o tym, że dobroczynne działanie solankowej kąpieli nie kończy się wraz z opuszczeniem wanny. Po zakończeniu kąpieli zalecany jest około półgodzinny relaks i wypoczynek.

Obecnie na rynku nie brakuje produktów posiadających te cenne dla organizmu składniki. Mgiełki solankowe bromowo – jodowe i wiele innych produktów o właściwościach zdrowotnych doskonale nadają się do przyrządzania domowych inhalacji, płukania ust i gardła oraz nawilżania pomieszczeń. Doskonale sprawdzają się one w leczeniu infekcji i grzybicy błony śluzowej jamy ustnej, aft, zapaleń przyzębia oraz są polecane dla alergików. Mgiełkę solankową można wykorzystać w specjalnych nawilżaczach powietrza, zwłaszcza w okresach pylenia alergenów oraz przy trudnościach z oddychaniem.

Solanka to wartościowy produkt który warto często używać.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *